Чи можна звільнити працівника за угодою сторін в останній день відпустки без збереження заробітної плати?

16 травня 2017
532
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник написав заяву про звільнення за угодою сторін 18.04.2017. Із 12.04.2017 по 18.04.2017 працівник перебуває у відпустці без збереження заробітної плати. Чи можна звільнити такого працівника у останній день відпустки, тобто 18.04.2017?

Відповідь

Законодавство не містить обмежень на звільнення за угодою сторін в останній день відпустки без збереження заробітної плати.

Отже, якщо роботодавець надав згоду на звільнення, оформлюємо його 18 квітня. Однак, враховуючи, що у цей день працівник не працює, потрібно дотриматися всіх організаційно-правових гарантій, зокрема щодо видачі в день звільнення трудової книжки та розрахунку (ч. 1 ст. 47 КЗпП).