Кадровик01

Звільнення працівника за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію по інвалідності

  • 23 травня 2016
  • 7044

Запитання

Працівник надав листок непрацездатності за два місяці, довідку МСЕК про отримання першої групи інвалідності та заяву про звільнення за власним бажанням. Яку підставу звільнення вказати у наказі? Чи можна утримати частину із заробітної плати за дні щорічної відпустки, яку було надано за невідпрацьовану частину робочого року?

Відповідь

Відповідає Ольга Савченко, експерт МЦФЕР: Кадри.

Працівник, якому встановлено першу групу інвалідності та який за станом здоров’я не може працювати надалі, має право подати роботодавцеві заяву про звільнення за власним бажанням. У заяві слід зазначити таку підставу: «Прошу звільнити за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію по інвалідності».

У наказі й трудовій книжці зазначається теж саме з посиланням на статтю 38 Кодексу Законів про працю України (КЗпП). Зазначимо, що це є поважною причиною для звільнення за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію по інвалідності.

Роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Відрахування із заробітної плати за дні відпустки, які було надано за рахунок невідпрацьованої частини робочого року, не проводять (п. 2 ч. 2 ст. 127 КЗпП).

Якщо ж працівник не подасть заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію по інвалідності, роботодавець має розпочати процедуру звільнення у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я, який перешкоджає продовженню цієї роботи (п. 2 ст. 40 КЗпП).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю