Додаткову відпустку встановлено посеред року: чи складати новий графік відпусток?

17 травня 2017
435
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно складати новий графік відпусток, якщо працівникам встановлено додаткову відпустку

Відповідь

До затвердженого графіка відпусток протягом року можна вносити зміни та доповнення. Такої ж думки притримується і Мінсоцполітики в листі від 25.08.2015 № 475/13/116-15, в якому зазначено, що після затвердження графіка відпусток до нього можуть бути внесені зміни та доповнення, зокрема, у випадку укладення трудового договору з працівником.

Отже, у разі виникнення у працівників права на щорічну додаткову відпустку, приміром за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, можливо оформити доповнення (зміни) до графіка відпусток за такою ж процедурою, як і його складання та затвердження. Детальніше — у консультації «Графік відпусток: форма, складання, затвердження, зміни».

Доповнення (зміни) до графіка відпусток слід погодити з виборним органом первинної профспілкової організації чи її представником або представником трудового колективу (ст. 10 Закону України «Про відпустки» та ч. 4 ст. 79 КЗпП). Працівників, яким передбачено додаткову відпустку, ознайомлюють із доповненням до графіка відпусток під підпис.