Відрядження жінки, що має дитину до трьох років

7 червня 2017
1102
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Виникла необхідність направити у відрядження жінку, яка має дитину віком до трьох років. Працівниця не заперечує. Як правильно оформити розпорядчі документи на підприємстві?

Відповідь

Працівницю, що має дитину віком до трьох років, не радимо направляти у відрядження, оскільки направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, не допускається (ст. 176 КЗпП).

В разі направлення такого працівника у відрядження (навіть за згодою працівника), інспектор з праці при перевірці може класифікувати це як грубе порушення законодавства про працю, вчинене стосовно матері, що виховує дитину віком до 14 років.

Підприємство сплачуватиме штраф у розмірі мінімальної зарплати (ст. 265 КЗпП). Проте, посадову особу можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Покарання:

  • штраф від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років;
  • виправні роботи на строк до двох років;
  • арешт на строк до шести місяців.

Підстава — частина 2 статті 172 Кримінального кодексу України.

Детальніше — у консультації «Відрядження жінки, яка має дитину віком до 3-х років: чи правомірно».

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри