Чи можливо надати і оплатити щорічну відпустку з першого дня нового робочого року

19 травня 2017
969
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник бажає отримати відпустку за наступний робочий рік, який розпочинається 25.05.2017. Період відпустки — із 25.05. по 31.05. Чи не буде порушенням, якщо виплати за цю відпустку будуть нараховані працівнику до настання наступного робочого року — тобто 22.05.2017?

Відповідь

Оскільки робочий рік працівниці розпочнеться 25.05.2017, надання їй щорічної відпустки з 25.05.2017 правомірно (ч. 9 ст. 10 Закону України «Про відпустки»).

Роботодавець зобов’язаний виплатити заробітну плату за час відпустки не пізніше ніж за три дні до її початку (ст. 21 Закону України «Про відпустки»). Законодавством не встановлено вимоги щодо оплати щорічної відпустки у поточному робочому році.

Отже, оформлення заздалегідь наказу про надання щорічної відпустки з 25.05.2017 та своєчасна виплата заробітної плати до початку відпустки не порушує вимог законодавства.