Кадровик01

Посадова інструкція директора: чи потрібна?

  • 23 травня 2017
  • 7795

Запитання

На роботу прийнято директора. Його прийняття оформлено наказом, контракт не укладали. Чи потрібна посадова інструкція для директора підприємства?

Відповідь

Незалежно від наявності чи відсутності контракту з директором, його обов’язки, права  та відповідальність мають бути визначені, як і для будь-якого іншого працівника організації, адже до початку роботи за укладеним трудовим договором працівник має бути ознайомлений зі своїми правами та обов’язками (ст. 29 КЗпП).

Це можна реалізувати таким чином:

  1. Якщо правове положення директора визначено статутними документами (статут, положення про організацію), а саме: зазначено основні завдання, обов’язки, права і відповідальність за виконання покладених трудовим договором функцій, то посадову інструкцію для директора не розробляють. Це  виняток, який передбачено пунктом 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, вміщених до Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.
  2. Якщо ж у статуті (положенні) організації не визначено правове положення директора, то посадову інструкцію для директора необхідно розробити. При розробці посадової інструкції слід керуватися зазначеним вище Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 1).
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон