Працевлаштована безробітна йде у відпустку для догляду за дитиною: чи отримає компенсацію ЄСВ роботодавець?

24 травня 2017
311
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи втратить право на компенсацію ЄСВ роботодавець, якщо працевлаштована на нове робоче місце в пріоритетних видах економічної діяльності працівниця йде у відпустку по вагітності та пологах, а відтак — у відпустку для догляду за дитиною до 3 років?

Відповідь

Так, ЄСВ компенсуватимуть лише за фактично відпрацьований час протягом першого року з дня працевлаштування.

Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою КМУ від 15.04.2013 № 347 (далі — Порядок № 347).

Термін «компенсація» в Порядку № 347 означає відшкодування роботодавцю фактичних витрат на ЄСВ за місяць, в якому сплачено внесок.

Компенсують витрати на сплату ЄСВ за безробітного, якого прийнято за направленням центру зайнятості на нове робоче місце.

Компенсацію виплачують протягом року з дня працевлаштування безробітного (п. 5 Порядку № 347).

Майя Шурко,
начальник відділу по роботі з роботодавцями
Київського міського центру зайнятості