Кадровик01

Держслужбовця звільнено за скороченням: чи має він право на допомогу по безробіттю?

  • 24 травня 2017
  • 675

Запитання

Державного службовця звільняють за скороченням на підставі статті 87 Закону «Про державну службу». Чи матиме він право на допомогу по безробіттю при звільненні за цією підставою та на яких умовах?

Відповідь

Так, матиме. Розмір допомоги залежатиме від загального страхового стажу і стажу за рік, що передував реєстрації в ЦЗ. Якщо при звільненні держслужбовець отримав вихідну допомогу, це вплине на тривалість виплат.

Умови, розмір і тривалість виплати допомоги по безробіттю регламентують:

  • статті 22, 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-ІІІ (далі — Закон № 1533);
  • розділ II Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015 № 613 (далі — Порядок № 613).

Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж 6 місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Державний реєстр).

Центр зайнятості призначає допомогу по безробіттю з 8-го дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою. Форму заяви затверджено Порядком № 613.

Розмір допомоги по безробіттю визначають за відомостями Державного реєстру залежно від страхового стажу й заробітної плати (доходу).

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю обмежена 360-ма календарними днями протягом 2 років з дня призначення. Для осіб передпенсійного віку — не більше 720 календарних днів.

Тривалість виплати допомоги скоротять на 90 днів, якщо особа звільнена з останнього місця роботи:

  • за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін;
  • з підстав, передбачених пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45 КЗпП, а також з аналогічних підстав, визначених іншими законами (п. 5 ст. 31 Закону № 1533).

Звільнення державного службовця за скороченням на підставі пункту 1 частини 1 статті 87 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII не є «аналогічною підставою, визначеною іншим законом». Тобто штрафну санкцію щодо скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю не застосують.

Розмір допомоги залежатиме від страхового стажу (ст. 23 Закону № 1533):

Страховий стаж, років

Розмір допомоги у відсотках від середньої заробітної плати (доходу)

до 2

50%

від 2 до 6

55%

від 6 до 10

60%

понад 10

70%

Допомогу по безробіттю зменшують залежно від його тривалості і виплачують у відсотках до визначеного розміру:

  • перші 90 календарних днів — 100%;
  • наступні 90 днів — 80%;
  • надалі — 70%.

Виплату допомоги по безробіттю відкладуть на строк, що дорівнює періоду, протягом якого застрахованій особі відповідно до законів надано вихідну допомогу або інші виплати при звільненні (п. 4 ст. 31 Закону № 1533).

Майя Шурко,
начальник відділу по роботі з роботодавцями
Київського міського центру зайнятості 

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю