Чи повідомляти ЦЗ про прийняття працівника, якщо звіт 3-ПН уже подано?

25 травня 2017
3431
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Подали до центру зайнятості звіт про вакансії, але за кілька днів самостійно знайшли працівника. Як повідомити про це центр зайнятості та чи потрібно це робити?

Відповідь

Повідомити потрібно, а зробити це можна телефоном.

За наданими вакансіями Державна служба зайнятості розв’язує різні завдання — добирає працівників для роботодавця, допомагає знайти роботу тим, хто її потребує, виконує функції, визначені Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI. Але запорука результативної роботи — спільні зусилля, що їх докладають як фахівці служби зайнятості, так і роботодавці.

Аби донести до шукачів роботи інформацію про вакансії, фахівці центрів зайнятості розміщують її в інформаційних терміналах, секторах самопошуку вакансій, комп’ютерах самостійного пошуку роботи, друкованих виданнях, на офіційному сайті Державної служби зайнятості. Один зі шляхів забезпечення зайнятості — безпосереднє направлення безробітних до роботодавця.

Якщо роботодавець самостійно знайшов працівника, інформація про вакансію стає неактуальною. Але з нею працюють і фахівці служби зайнятості, які добирають персонал за потребою роботодавця, і шукачі роботи. Аби не змарнувати час та зусилля багатьох людей, роботодавцю необхідно оперативно повідомити про закриття вакансії працівників центру зайнятості, до якого надано звіт № 3-ПН.

Форма звіту № 3-ПН затверджена наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316. Зміни до нього внесено наказом Мінсоцполітики від 05.12.2016 № 1476: форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядок її подання виклали в новій редакції.

З-поміж новацій — базовий центр зайнятості уточнює актуальність указаних у формі № 3-ПН вакансій не рідше ніж двічі на місяць — під час особистої зустрічі з роботодавцем, за телефоном або засобами електронного зв’язку (п. 4 розділу І Порядку подання форми звітності № 3-ПН).

Якщо фахівець центру зайнятості звернувся до вас, щоб уточнити стан вакансії, поінформуйте, що вона вже не актуальна, або зателефонуйте самі працівникові ЦЗ.

Майя Шурко,
начальник відділу по роботі з роботодавцями
Київського міського центру зайнятості