Працевлаштування на час опалювального сезону: чи компенсують ЄСВ?

25 травня 2017
219
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може підприємство отримати компенсацію ЄСВ, якщо прийняли направленого центром зайнятості безробітного на посаду кочегара лише на період опалювального сезону — 6 місяців?

Відповідь

Ні, адже не дотримано умов, за яких компенсують витрати роботодавця на сплату ЄСВ.

Аби стимулювати роботодавців створювати нові робочі місця, Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067) регламентував механізми компенсаційних виплат, пов’язаних із витратами зі сплати єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ).

Закон № 5067 передбачив кілька видів фінансового стимулювання роботодавців:

  • за працевлаштування безробітних із числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (ст. 26 Закону № 5067);
  • за працевлаштування безробітних суб’єктами малого підприємництва у пріоритетних видах економічної діяльності (п. 2 ст. 27 Закону № 5067).

Фінансове стимулювання полягає в компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату ЄСВ за кожну особу, працевлаштовану відповідно до умов отримання компенсації.

Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою КМУ від 15.04.2013 № 347 (далі — Порядок № 347).

Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштував безробітного із числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню:

  • на нове робоче місце;
  • за направленням центру зайнятості;
  • строком не менше ніж на два роки (п. 3 Порядку № 347).

Майя Шурко,
начальник відділу по роботі з роботодавцями
Київського міського центру зайнятості