Чи можна переносити вихідний (святковий) на вівторок?

1 червня 2017
420
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівнику встановлено такий графік роботи: вівторок, середа та четвер. Понеділок, п’ятниця — дні, робота в які не провадиться. Субота, неділя — вихідні. Якщо у неділю святковий день (Трійця), чи переноситься вихідний день працівника на вівторок, якщо понеділок — це день, у який робота не провадиться?

Відповідь

Згідно зі статтею 56 Кодексу законів про працю України (КЗпП) за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись неповний робочий день або неповний робочий тиждень як при прийнятті на роботу, так і згодом. Неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня чи одночасно шляхом зменшення кількості робочих днів протягом тижня і кількості годин роботи протягом дня.

При п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні — один вихідний день (ч. 1 ст. 67 КЗпП).

Отже, вівторок для працівника має бути робочим днем, оскільки перенесенню підлягає лише вихідний день за умови його збігу із святковим чи неробочим (ч. 3 ст. 73 КЗпП).