Кадровик01

Чи можна переносити вихідний (святковий) на вівторок?

  • 1 червня 2017
  • 127

Запитання

Працівнику встановлено такий графік роботи: вівторок, середа та четвер. Понеділок, п’ятниця — дні, робота в які не провадиться. Субота, неділя — вихідні. Якщо у неділю святковий день (Трійця), чи переноситься вихідний день працівника на вівторок, якщо понеділок — це день, у який робота не провадиться?

Відповідь

Згідно зі статтею 56 Кодексу законів про працю України (КЗпП) за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись неповний робочий день або неповний робочий тиждень як при прийнятті на роботу, так і згодом. Неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня чи одночасно шляхом зменшення кількості робочих днів протягом тижня і кількості годин роботи протягом дня.

При п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні — один вихідний день (ч. 1 ст. 67 КЗпП).

Отже, вівторок для працівника має бути робочим днем, оскільки перенесенню підлягає лише вихідний день за умови його збігу із святковим чи неробочим (ч. 3 ст. 73 КЗпП).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю