Оплата при неповному робочому часу

1 червня 2017
931
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівника прийнято за сумісництвом з тривалістю робочого дня — 1 година. Чи може в штатному розписі стояти оклад 3200 грн., а фактично цей працівник отримуватиме 400 грн.?

Відповідь

Відповідно до частини 1 статті 56 КЗпП неповний робочий день або неповний робочий тиждень може бути встановлено за угодою між працівником і роботодавцем як під час прийняття на роботу, так і згодом.

Працю у цих випадках оплачують пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП). Працівнику, який працює на умовах неповного робочого часу і не виконав місячну норму робочого часу, доплачувати до мінімального розміру зарплати не потрібно.

Читайте також: