Переведення на іншу посаду з нижчим окладом: чи правомірно?

2 червня 2017
3398
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник добровільно переводиться на іншу посаду з нижчим окладом, ніж був на попередній посаді? Чи правомірно це?

Відповідь

Для переведення працівника на іншу посаду з нижчим окладом достатньо заяви працівника.

У разі якщо працівника переводять на іншу постійну роботу, посадовий оклад (тарифна ставка) за якою нижче ніж за попередньою посадою, за працівником зберігають попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення (ч. 1 ст. 114 КЗпП), про що обов’язково вказують у наказі.

Детальніше — у консультації «Переведення працівника на іншу посаду».

Також вам стануть у пригоді зразки: