Навчальна відпустка і тимчасова непрацездатність одночасно

2 червня 2017
2425
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Із 15 по 26 травня працівнику оформлено навчальну відпустку. Під час цієї відпустки працівник захворів, і «відкрив» лікарняний із 15 травня по 1 червня. Як правильно у такому випадку заповнити табель обліку робочого часу та як оформити лікарняний?

Відповідь

У випадку, якщо навчальна відпустка співпадає з тимчасовою непрацездатністю працівника, табелювати потрібно тільки навчальну відпустку.

Пунктом шостим частини першої статті 3 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, у редакції Закону України від 28.12.2014 № 77-VIII, передбачено, що допомога у разі тимчасової непрацездатності не надається на період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймає комісія із соціального страхування, що створюється на підприємстві, до складу якої входять представники адміністрації організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб).

Комісія із соціального страхування контролює правильність нарахуванням і своєчасну виплату матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Комісія із соціального страхування приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), вагітності та пологах, на поховання) і передає його роботодавцю для проведення виплат, здійснення розрахунків. Також комісія приймає рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), перевіряє правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.