Як відобразити відрядження в табелі обліку робочого часу

8 червня 2017
11452
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівника направлено у відрядження на два тижні. Як відобразити відрядження у табелі обліку використання робочого часу? Чи позначати вихідні дні як відрядження? Чи виплачувати добові за вихідні дні?

Відповідь

Працівник у відрядженні працює за режимом того підприємства, до якого він відряджений. Якщо на період відрядження припадають вихідні, роботодавець не зобов’язаний компенсувати їх іншими днями відпочинку після повернення працівника (п. 8 розд. 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).

Роботу у відрядженні оплачують:

  • за всі робочі дні;
  • за графіком постійного місця роботи.

Розмір оплати не може бути нижчим середнього заробітку (абз. 2 п. 13 розд. І Інструкції № 59).

Підставою для нарахування працівнику зарплати є, зокрема, табель обліку використання робочого часу (далі — табель). Типова форма табеля, затверджена наказом Держстату від 05.12.2008 № 489, передбачає для відряджень коди: буквений — «ВД», цифровий — «07».

Дні перебування у відрядженні у табелі можна позначити так:

  • у першому рядку — кількість відпрацьованих годин лише в робочі дні згідно з режимом за основним місцем роботи, наприклад «8»;
  • у другому рядку —  «ВД» чи «07», у т. ч. у вихідні дні.

Вам стане у пригодіПозначаємо у табелі відрядження

КЗпП гарантує працівникам виплату добових за весь час перебування у відрядженні (ч. 2 ст. 121 КЗпП). У вихідні дні працівник перебуває у відрядженні згідно з наказом, хоча фактично й не працює. Тому за вихідні дні йому також потрібно виплатити добові. 

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри