Чи може працівник затриматися у відрядженні з власної ініціативи?

8 червня 2017
1148
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Роботодавець направив працівника у відрядження на три дні — з понеділка по середу. Через особисті обставини працівник хоче затриматися у відрядженні ще на два дні або оформити на ці дні відпустку. Чи може керівник дозволити підлеглому затриматися у відрядженні на робочі дні?

Відповідь

Працівник може затриматися у відрядженні з власної ініціативи, однак лише на вихідні — святкові й неробочі — дні (абз. 3 і 4 п. 7 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).

За ці дні роботодавець не відшкодовує працівникові витрати: добові, на найм житла тощо. Виняток — витрати на проїзд з місця відрядження до місця постійної роботи.

Інструкція № 59 не передбачає для працівників можливість затриматися у відрядженні з власної ініціативи на робочі дні. До того ж у цьому випадку працівник не відпрацює місячну норму робочого часу, що вплине на його зарплату.

Звичайно, перед вибуттям у відрядження за заявою працівнику можна надати щорічну відпустку на два календарних дні — четвер, п’ятницю. Однак тоді проїзд з місця відрядження до місця постійної роботи роботодавець не компенсуватиме, оскільки дата на зворотному квитку не збігатиметься з датою закінчення відрядження в наказі (абз. 2 п. 7 Інструкції № 59).