Кадровик01

Чи можна направити у закордонне відрядження на свято?

  • 12 червня 2017
  • 525

Запитання

Директор поїхав у закордонне відрядження до Польщі з 06.05.2017 по 09.05.2017. Чи не порушено законодавство про працю? Адже відрядження припадає на вихідні та свята. Чи потрібне для оплати цих днів як робочих у відрядженні підтвердження того, що в Польщі 06.05, 08.05 та 09.05 — робочі дні? Якщо так, яким документом це підтвердити?

Відповідь

Трудові відносини з працівниками підприємства, розташованого на території України, у т. ч. при направленні у закордонне відрядження, регулює законодавство про працю України — КЗпП та інші акти, прийняті відповідно до нього (ст. 4 КЗпП).

Законодавство про працю не забороняє направляти працівників у відрядження у вихідні — святкові й неробочі — дні. Однак, оскільки на підприємстві 6-8 травня — вихідні дні, а 9 травня — святковий день (ст. 73 КЗпП), маємо спеціальне відрядження для роботи у вихідні (святкові, неробочі) дні. Роботу в ці дні компенсують відповідно до законодавства (п. 9 розд. 1 Інструкції № 59):

Робота

Компенсація

Підстава

У вихідний день

Надання іншого дня відпочинку або оплата в подвійному розмірі

ст. 72 КЗпП

У святковий (неробочий) день

Оплата в подвійному розмірі — обов’язково + інший день відпочинку — на бажання працівника

ст. 107 КЗпП

На працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу підприємства, до якого він відряджений (п. 8 розд. 1 Інструкції № 59). Отже, директор у закордонному відрядженні має працювати за режимом роботи підприємства, до якого відряджений, а компенсуватимуть ці дні за законодавством України. Режим роботи закордонного підприємства не впливає на оплату праці відряджених з України працівників. Тому документально підтверджувати, що закордонне підприємство працювало у святкові для України дні, не потрібно. 

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю