Чи можна направити у закордонне відрядження на свято?

397

Запитання

Директор поїхав у закордонне відрядження до Польщі з 06.05.2017 по 09.05.2017. Чи не порушено законодавство про працю? Адже відрядження припадає на вихідні та свята. Чи потрібне для оплати цих днів як робочих у відрядженні підтвердження того, що в Польщі 06.05, 08.05 та 09.05 — робочі дні? Якщо так, яким документом це підтвердити?

Відповідь

Трудові відносини з працівниками підприємства, розташованого на території України, у т. ч. при направленні у закордонне відрядження, регулює законодавство про працю України — КЗпП та інші акти, прийняті відповідно до нього (ст. 4 КЗпП).

Законодавство про працю не забороняє направляти працівників у відрядження у вихідні — святкові й неробочі — дні. Однак, оскільки на підприємстві 6-8 травня — вихідні дні, а 9 травня — святковий день (ст. 73 КЗпП), маємо спеціальне відрядження для роботи у вихідні (святкові, неробочі) дні. Роботу в ці дні компенсують відповідно до законодавства (п. 9 розд. 1 Інструкції № 59):

Робота

Компенсація

Підстава

У вихідний день

Надання іншого дня відпочинку або оплата в подвійному розмірі

ст. 72 КЗпП

У святковий (неробочий) день

Оплата в подвійному розмірі — обов’язково + інший день відпочинку — на бажання працівника

ст. 107 КЗпП

На працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу підприємства, до якого він відряджений (п. 8 розд. 1 Інструкції № 59). Отже, директор у закордонному відрядженні має працювати за режимом роботи підприємства, до якого відряджений, а компенсуватимуть ці дні за законодавством України. Режим роботи закордонного підприємства не впливає на оплату праці відряджених з України працівників. Тому документально підтверджувати, що закордонне підприємство працювало у святкові для України дні, не потрібно. 

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення