Додаткова відпустка у зв’язку з навчанням працівнику-суміснику: чи надається?

12 червня 2017
373
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник-сумісник написав заяву з проханням надати додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням, до якої додав довідку-виклик на сесію, хоча на основному місці роботи він у зазначену відпустку не йде. Чи надавати відпустку у зв’язку з навчанням за сумісництвом?

Відповідь

Відповідно до статті 217 Кодексу законів про працю України на час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням (ст. 211, 213, 216 КЗпП) за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.

Ураховуючи те, що робота за сумісництвом не є основним місцем роботи зазначеного в запитанні працівника, середню заробітну плату йому не може бути виплачено на роботі за сумісництвом.

Згідно із пунктом 14 статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР сумісникам за їх бажанням надається відпустка без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи.