Позначка «*» у Класифікаторі професій: що означає?

149

Запитання

У Класифікаторі професій напроти професійної назви «Менеджер (управитель) з адміністративної діяльності» у графі «Випуск ДКХП» стоїть позначка «5*». Але випуск 5 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників присвячений добувній промисловості. Підприємства досить часто використовують зазначену професійну назву для професії «Офіс-менеджер», яку не передбачено Класифікатором. Чи можна використовувати відповідну кваліфікаційну характеристику підприємствам, які не належать до сфери добувної промисловості?

Відповідь

Дійсно, у Національному класифікаторі України ДК 003:2005 «Класифікатор професій» (КП) для професійної назви роботи «Менеджер (управитель) з адміністративної діяльності» у графі «Випуск ДКХП» зазначено «5*».

Але примітка «*» вказує на те, що у цьому разі йдеться не про випуск 5 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП) «Добувна промисловість», а про номер випуску доповнень та змін до ДКХП.

Розшифрування примітки «*» наведено наприкінці КП.

Під час підготовки КП до видання передбачалось, що відповідну кваліфікаційну характеристику буде опубліковано у найближчому доповненні № 5 до Випуску 1 ДКХП «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності» чинного на той час видання 1998 року. Проте у 2005 році було опубліковано нове видання Випуску 1 ДКХП зі всіма змінами, до якого з деяких причин кваліфікаційна характеристика «Менеджера (управителя) з адміністративної діяльності» так і не потрапила. У 2008 році Центром продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України (м. Краматорськ Донецької обл.) також було видано нову редакцію Випуску 1 ДКХП, де й міститься відповідна кваліфікаційна характеристика.

Варто зауважити, що при вирішенні питання щодо можливості застосування окремих професійних назв робіт з КП у різних видах економічної діяльності слід, насамперед, звертати увагу на назву професійного угруповання у КП, до якого належить відповідна професійна назва роботи (наприклад, «Менеджер (управитель) з адміністративної діяльності» належить до групи КП 1475.4 «Менеджери (управителі) з питань комерційної діяльності та управління»). Хоча переважна більшість кваліфікаційних характеристик професій, що є загальними для всіх видів економічної діяльності, міститься у Випуску 1 ДКХП, проте на практиці деякі із зазначених професії іноді також можуть міститися в інших галузевих випусках ДКХП, де у відповідних кваліфікаційних характеристиках може відбиватися специфіка застосування професій у певному виді економічної діяльності, але, як правило, вона не має принципового характеру.

Трапляються також випадки, коли кваліфікаційні характеристики професій, які більш характерні для певного виду економічної діяльності, ще не опубліковано у галузевому випуску ДКХП для цього виду діяльності, натомість вони наявні в інших галузевих випусках ДКХП, для яких менш характерні. Наприклад, кваліфікаційна характеристика такої характерної для цієї сфери професії, як «Учений секретар», міститься у випусках ДКХП 42 «Оброблення металів», 81 «Культура та мистецтво» тощо.

Зазначені кваліфікаційні характеристики у разі необхідності можна також використовувати для розроблення посадових інструкцій і в інших сферах діяльності, але з урахуванням відповідної специфіки.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення