Масове вивільнення працівників та звіт до ЦЗ

15 червня 2017
2170
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи вважається переведення працівників в іншу організацію у зв’язку зі скороченням структурного підрозділу масовим вивільненням? Чи потрібно подавати у такому разі звіт до центру зайнятості?

Відповідь

Якщо звільнення відбувається у зв’язку із переведенням працівників, то вивільнення не є масовим і не потребує подання звіту до №4-ПН до служби зайнятості.

Якщо ж звільнення відбувається за скороченням, то визначення масового вивільнення наведено у статті 48 Закону України «Про зайнятість населення». Якщо за кількісним показником скорочення в організації належить до масового, потрібно подати звіт форми №4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва» до служби зайнятості.