Робота за сумісництвом на 8-годинний робочий день: чи правомірно?

19 червня 2017
3256
Середній бал: 5 із 5

Запитання

За основним місцем роботи працівник працює неповний робочий день — 4 години. Чи можна прийняти такого працівника за сумісництвом із 8-годинним робочим днем?

Відповідь

Обмеження тривалості робочого дня встановлено для робітників, спеціалістів і службовців державних підприємств, установ і організацій. Для працівників організацій недержавної форми власності не передбачено законодавчого регулювання роботи за сумісництвом. Тому обмежень при встановленні тривалості робочого часу для працівників-сумісників в недержавному секторі економіки немає. Утім, такі обмеження можуть бути передбачені колективним договором або угодою сторін.

Згідно з частиною другою статті 21КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях (далі — організація), якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Умови роботи за сумісництвом працівників державних організацій визначаються Кабінетом Міністрів України (ст. 102-1 КЗпП).

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день (п. 2 постанови Кабміну «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245). Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Для працівників організацій недержавної форми власності не передбачено законодавчого регулювання роботи за сумісництвом. Тому обмежень при встановленні тривалості робочого часу для працівників-сумісників в недержавному секторі економіки немає. Втім, такі обмеження можуть бути передбачені колективним договором або угодою сторін.