Компенсація соціальної відпустки при звільненні: чи обо’язково виплачувати

2530

Запитання

Працівниця — одинока мати не використала додаткову соціальну відпустку за 2015 і 2016 роки. Вона переходить на інше місце роботи і не бажає отримувати компенсацію за невикористану соціальну відпустку. Чи можна надати такій працівниці довідку про те, що відпустку не використано, для того, щоб вона змогла її отримати на наступному місці роботи?

Відповідь

Відповідно до статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР працівникам надається компенсація за всі дні невикористаної щорічної відпустки та додаткової відпустки, якщо працівник має дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

Тому працівниці, яка не використала додаткову відпустку на дітей, необхідно виплатити відповідну компенсацію за попередні роки та за поточний календарний рік.

Проте, за певних умов (наприклад, якщо працівниця перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і жодного дня не працювала в поточному році) надання довідки буде правомірним. У такому випадку в довідці необхідно зазначити, що у зв’язку з перебуванням у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працівниця не мала права на додаткову відпустку в 2016 році. А на новому місці роботи їй може бути надано цю відпустку за поточний календарний рік.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ключ від всіх дверей!

Реєструйтеся та отримуйте доступ до:

✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!