Як прийняти на роботу студента денної форми навчання?

20 червня 2017
2723
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Підприємство планує працевлаштовувати студентів денної форми навчання для роботи у вільний від навчання час. Чи можна прийняти їх на роботу зі змінним графіком з підсумованим обліком робочого часу? Яка максимальна тривалість робочого часу студентів? Чи допустима робота студентів у нічний час та які доплати слід проводити?

Відповідь

Студенти денної форми навчання працевлаштовуються на загальних засадах. Для студентів, як правило, встановлюють режим неповного робочого часу, аби вони мали змогу відвідувати заняття у навчальному закладі.

Категорії працівників, яких заборонено залучати до роботи в нічний час, визначені у статті 55 КЗпП.

За роботу в нічний час законодавство передбачає доплату у розмірі не менше 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи. Більший розмір доплати встановлюють у генеральній, галузевій угодах або у колективному договорі (ст. 108 КЗпП).

Отже, якщо студент не належить до категорії працівників, яким заборонено працювати вночі, прийняти його на роботу зі змінним графіком роботи (із нічними змінами) на повну зайнятість можливо, за умови збереження можливості поєднувати з роботою навчання.

Читайте також: