Соціальна відпустка «на дітей» одинокій матері — суміснику

21 червня 2017
760
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівниця має право на додаткову соціальну відпустку «на дітей» як одинока мати. На одному підприємстві ця жінка працевлаштована на основне місце роботи, на іншому — за сумісництвом. Чи має вона право на таку відпустку на роботі за сумісництвом?

Відповідь

Робота на умовах неповного робочого часу ( за сумісництвом) не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 Кодексу законів про працю України).

Згідно зі статтею 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96ВР, жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Детальніше — у консультаціях: