Запис про навчання у трудовій книжці

4700

Запитання

Працівник на момент прийняття на роботу навчається на денному відділенні у ВНЗ. Чи можна після закінчення навчання внести до трудової книжки запис про навчання, якщо туди уже внесено запис про прийняття на роботу? Та як внести до трудової книжки запис про навчання за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями?

Відповідь

Пунктами 2.16-2.19 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України вiд 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58) визначено правила внесення записів до трудової книжки.

Одним із таких правил є те, що записи про навчання до трудової книжки вносять до того, як туди вноситимуть відомості про прийняття на роботу. Роботодавець за першим місцем роботи окремим рядком із посиланням на дату, номер та найменування відповідних документів вносить до трудової книжки записи про час навчання у ВНЗ (зокрема, час роботи в студентських таборах, на виробничій практиці та при виконанні науково-дослідної госпдоговірної тематики) та про час перебування в аспірантурі й клінічній ординатурі.

До відома!

Запис про навчання не потрібно засвідчувати підписом та печаткою роботодавця.

Якщо до початку трудової діяльності особа здобула освіту за кількома освітньо-професійними рівнями (наприклад, бакалавр і магістр або бакалавр і спеціаліст), записи про навчання слід вносити окремо про кожний період навчання.

Зразок запису про навчання в трудовій книжці

Запис про навчання у трудовій книжці

Із прийняттям Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (набрав чинності з 01.01.2004) до страхового стажу для призначення пенсії не враховують період навчання у ВНЗ, отже, записи про навчання втратили свою практичну цінність. Проте Інструкція № 58 у цій частині змін не зазнала. Тому до трудової книжки слід вносити запис про навчання.

Якщо у трудову книжку не внесено запис про навчання, це може кваліфікуватися як порушення законодавства про працю і може слугувати підставою для притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ключ від всіх дверей!

Реєструйтеся та отримуйте доступ до:

✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!