Кадровик01

Відпустка по вагітності та пологах та для догляду з дитиною, перебуваючи за кордоном

  • 23 червня 2017
  • 123

Запитання

Працівниця — громадянка України тимчасово проживає за кордоном. Та збирається народжувати дитину. Як такому разі оформити відпустку по вагітності та пологах та для догляду за дитиною до трьох років.

Відповідь

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч. 1 ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або іншого родича, який фактично доглядатиме за дитиною, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом власника або уповноваженого ним органу (ч. 1 ст. 181 Кодексу законів про працю України ). Безумовно, працівниця також має подати свідоцтво про народження дитини установленого в Україні зразка або легалізованого в установленому порядку.

Увага!

Залежно від укладеного Україною договору, держави можна умовно поділити на три групи:

  • країни, документи яких достатньо перекласти українською та засвідчити у нотаріуса правильність фотокопії і правильність перекладу українською;
  • країни, документи яких потрібно апостилізувати;
  • країни, документи яких повинні пройти повну консульську легалізацію.

Для отримання державної допомоги при народженні дитини жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (абз. 4 п. 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю