Відпустка по вагітності та пологах та для догляду з дитиною, перебуваючи за кордоном

23 червня 2017
1060
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівниця — громадянка України тимчасово проживає за кордоном. Та збирається народжувати дитину. Як такому разі оформити відпустку по вагітності та пологах та для догляду за дитиною до трьох років.

Відповідь

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч. 1 ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або іншого родича, який фактично доглядатиме за дитиною, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом власника або уповноваженого ним органу (ч. 1 ст. 181 Кодексу законів про працю України ). Безумовно, працівниця також має подати свідоцтво про народження дитини установленого в Україні зразка або легалізованого в установленому порядку.

Увага!

Залежно від укладеного Україною договору, держави можна умовно поділити на три групи:

  • країни, документи яких достатньо перекласти українською та засвідчити у нотаріуса правильність фотокопії і правильність перекладу українською;
  • країни, документи яких потрібно апостилізувати;
  • країни, документи яких повинні пройти повну консульську легалізацію.

Для отримання державної допомоги при народженні дитини жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (абз. 4 п. 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751).