text
Кадровик01

Скасування доплати за суміщення

  • 30 червня 2017
  • 874

Запитання

Працівнику встановлено доплату за внутрішнє сумісництво. Чи потрібно попереджати його про зняття додаткових обов’язків і, відповідно, доплати за них?

Відповідь

Встановлення (скасування) суміщення професій віднесено до істотних умов праці, яке допускається у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Про скасування суміщення з ініціативи роботодавця працівник має бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці (ст. 32 Кодексу законів про працю України).

Якщо суміщення було встановлено на визначений строк, або суміщення скасовується з ініціативи працівника, двомісячне попередження законодавством не вимагається.

А також читайте:

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон