Відпустка працівника — внутрішнього сумісника дошкільного закладу

865

Запитання

Вихователь працює у дошкільному навчальному закладі на півставки. У цьому самому закладі він обіймає посади помічника вихователя та машиніста з прання та ремонту спецодягу (білизни) по 0,25 ставки кожна. Як розрахувати тривалість відпустки для такого працівника?

Відповідь

Кожному працівникові надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який починається для працівника з дня укладення трудового договору. Це визначено частиною першою статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Проте є деякі категорії працівників, яким надається триваліша відпустка. Зокрема, до таких належать педпрацівники, у яких щорічна основна відпустка становить 56 календарних днів та надається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядком надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346 визначено, що вихователям дошкільних навчальних закладів щорічна основна відпустка надається тривалістю 42 календарних днів.

Частиною четвертою статті 30 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III відпустка помічника вихователя визначена тривалістю 28 календарних днів.

Частиною першою статті 6 Закону про відпустки визначено щорічну основну відпустку для машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) тривалістю 24 календарних днів.

Якщо працівник одночасно виконує обов’язки за декількома посадами, то відпустка надається тієї тривалості, що передбачена для кожної із посад. Але загальна тривалість відпустки не має збільшуватися, об’єднуючи відпуску за кожної із займаних посад.

Серед посад вихователя, помічника вихователя та машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) найкоротшою є відпустка машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни), яка становить 24 календарних днів. Отже, після її закінчення працівник має приступити до виконання обов’язків машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) і продовжувати перебувати у відпустці за посадами помічника вихователя і вихователя, тобто роботу за цими обома посадами не виконувати. Після закінчення відпустки помічника вихователя тривалістю 28 календарних днів працівник має також приступити до роботи за посадою помічника вихователя і продовжувати перебувати у щорічній відпустці за посадою вихователя, тобто роботу за посадою вихователя він не повинен виконувати.

За бажанням працівника можна використати щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні за посадою машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) та отримати компенсацію за 4 календарних дні невикористаної відпустки за посадою помічника вихователя та за 18 календарних днів — за посадою вихователя.

Також за бажанням працівника та за наявності виробничої можливості працівник, на час перебування у відпустці за посадою вихователя тривалістю 42 календарних дні може взяти відпустку без збереження заробітної плати на 18 календарних днів за посадою машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) та на 14 календарних днів за посадою помічника вихователя.

Оплата за дні відпустки за кожною із цих посад здійснюється, виходячи із нарахованої за 12 місяців, що передують місяцю надання відпустки, заробітної плати за цими посадами.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки здійснюється на загальних підставах відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 № 100.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ключ від всіх дверей!

Реєструйтеся та отримуйте доступ до:

✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!