Відпустка працівника — внутрішнього сумісника дошкільного закладу

919

Запитання

Вихователь працює у дошкільному навчальному закладі на півставки. У цьому самому закладі він обіймає посади помічника вихователя та машиніста з прання та ремонту спецодягу (білизни) по 0,25 ставки кожна. Як розрахувати тривалість відпустки для такого працівника?

Відповідь

Кожному працівникові надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який починається для працівника з дня укладення трудового договору. Це визначено частиною першою статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Проте є деякі категорії працівників, яким надається триваліша відпустка. Зокрема, до таких належать педпрацівники, у яких щорічна основна відпустка становить 56 календарних днів та надається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядком надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346 визначено, що вихователям дошкільних навчальних закладів щорічна основна відпустка надається тривалістю 42 календарних днів.

Частиною четвертою статті 30 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III відпустка помічника вихователя визначена тривалістю 28 календарних днів.

Частиною першою статті 6 Закону про відпустки визначено щорічну основну відпустку для машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) тривалістю 24 календарних днів.

Якщо працівник одночасно виконує обов’язки за декількома посадами, то відпустка надається тієї тривалості, що передбачена для кожної із посад. Але загальна тривалість відпустки не має збільшуватися, об’єднуючи відпуску за кожної із займаних посад.

Серед посад вихователя, помічника вихователя та машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) найкоротшою є відпустка машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни), яка становить 24 календарних днів. Отже, після її закінчення працівник має приступити до виконання обов’язків машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) і продовжувати перебувати у відпустці за посадами помічника вихователя і вихователя, тобто роботу за цими обома посадами не виконувати. Після закінчення відпустки помічника вихователя тривалістю 28 календарних днів працівник має також приступити до роботи за посадою помічника вихователя і продовжувати перебувати у щорічній відпустці за посадою вихователя, тобто роботу за посадою вихователя він не повинен виконувати.

За бажанням працівника можна використати щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні за посадою машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) та отримати компенсацію за 4 календарних дні невикористаної відпустки за посадою помічника вихователя та за 18 календарних днів — за посадою вихователя.

Також за бажанням працівника та за наявності виробничої можливості працівник, на час перебування у відпустці за посадою вихователя тривалістю 42 календарних дні може взяти відпустку без збереження заробітної плати на 18 календарних днів за посадою машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) та на 14 календарних днів за посадою помічника вихователя.

Оплата за дні відпустки за кожною із цих посад здійснюється, виходячи із нарахованої за 12 місяців, що передують місяцю надання відпустки, заробітної плати за цими посадами.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки здійснюється на загальних підставах відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 № 100.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення