Чи виплачувати при звільненні неотриману компенсацію за роботу у вихідний?

293

Запитання

Працівник, що звільняється, не використав день відпочинку за роботу у вихідний. Чи компенсувати цей день при звільненні?

Відповідь

Відповідає Ірина Житкова, головний редактор MCFR Кадри

Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ч. 1 ст. 72 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП). На практиці цей «інший день відпочинку» часто називають відгулом, хоча трудове законодавство не містить такого поняття.

Залучення працівників до роботи у вихідний день, як і надання компенсації (подвійна оплата або інший день відпочинку) за роботу в такий день, оформлюють наказом (розпорядженням) роботодавця.

Законодавством не визначено порядок використання іншого дня відпочинку за роботу у вихідний день, тому це питання доцільно врегулювати в Правилах внутрішнього трудового розпорядку або в окремому локальному нормативному акті роботодавця, наприклад у Положенні про порядок залучення працівників до роботи у вихідні, святкові й неробочі дні. В одному з наведених документів радимо зафіксувати строк, протягом якого працівник має використати інший день відпочинку за роботу у вихідний день. Приміром: протягом трьох тижнів, але не пізніше закінчення облікового періоду (якщо працівнику встановлено підсумований облік робочого часу). Також можна передбачити: якщо працівник до закінчення визначеного строку не повідомить про обраний вид компенсації за роботу у вихідний (святковий, неробочий) день або про дату іншого дня відпочинку, роботодавець оплатить таку роботу у подвійному розмірі відповідно до статті 107 КЗпП.

При звільненні працівника усі суми, що належать йому від організації, виплачують у день звільнення (ч. 1 ст. 116 КЗпП).

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи, А I групи.

Оскільки працівник як компенсацію за роботу у вихідний день обрав не подвійну оплату, а інший день відпочинку, при звільненні немає законодавчих підстав для зміни форми компенсації та виплат.

Задля вирішення ситуації пропонуємо надати працівнику інший день відпочинку до дати звільнення та уникати такої ситуації у подальшому.

Насамкінець нагадаємо: робота у вихідні дні забороняється. Залучати окремих працівників до роботи в такі дні можна тільки за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) у виняткових випадках згідно зі статтею 71 КЗпП.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення