Виплата «відпускних» разом з заробітною платою

10 липня 2017
7425
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи правомірним буде виплатити працівнику «відпускні» разом із наступною заробітною платою?

Відповідь

Частиною четвертою статті 115 КЗпП та статтею 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР встановлено, що заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

Стаття 7 Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.1970 № 132, ратифікованої Законом України від 29.05.2001 № 2481-ІІІ, передбачає, що кожна особа, яка користується відпусткою, передбаченою в цій Конвенції, отримує за повний період цієї відпустки принаймні свою нормальну чи середню заробітну плату, нараховану відповідно до методу, що визначається компетентним органом влади або іншим відповідним органом у кожній країні. Суми, що належать до виплати, виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи і роботодавця.

Отже, виплата заробітної плати за весь час щорічної відпустки може бути проведена в інші строки, ніж визначені національним законодавством, але за умови наявності окремої угоди між працівником і роботодавцем. Така угода може виникнути, наприклад, на підставі особистої заяви працівника, узгодженої з роботодавцем.

Увага!

Якщо в ході перевірки додержання законодавства про працю роботодавець надає заяви всіх працівників про перенесення дати виплати заробітної плати за час щорічної відпустки на день виплати заробітної плати, державний інспектор праці може дійти висновку про відсутність угоди і виключну ініціативу роботодавця щодо строків виплати.