Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Коли звільняти, якщо строк попередження про звільнення завершується в суботу

  • 12 липня 2017
  • 2341

Запитання

Як визначити день звільнення працівника у разі скорочення, адже відлік двомісячного строку починаємо з наступного дня після повідомлення працівника? Наприклад, якщо повідомили працівника про звільнення 1 квітня, то датою звільнення буде 1 чи 2 червня? Коли звільняти працівника, якщо двомісячний строк попередження закінчується в суботу (скажімо, 29.07.2017)? Чи потрібно наводити в наказі про звільнення додаткові роз’яснення, аби було зрозуміло, чому працівника звільнено не 29, а 31 липня?

Відповідь

Відповідно до статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом (далі — роботодавець) у разі змін в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці (ч. 1 ст. 49-2 КЗпП).

Правила обчислення строків у законодавстві про працю визначає стаття 241-1 КЗпП. Так, строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо кінець строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця (ч. 3 ст. 241-1 КЗпП).

«Відповідне число останнього місяця строку» означає те ж число місяця, коли відбувся юридичний факт. Оскільки працівника попередили про звільнення 1 квітня, то двомісячний строк попередження спливає 1 червня. Відповідно, звільнити працівника можна 1 червня (або пізніше, якщо його попередили про звільнення менше ніж за два місяці).

Згідно з частиною 5 статті 241-1 КЗпП, якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день. Цю норму слід застосовувати з урахуванням вимог статті 49-2 КЗпП. Отже, незважаючи на те, що найближчим робочим днем до суботи 29 липня є 28 липня, працівника можна звільнити 31 липня, тобто у перший робочий день після вихідних. Якщо ж звільнити працівника 28 липня, буде порушено вимогу щодо дотримання двомісячного строку попередження про звільнення.

Коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк (ч. 5 ст. 241-1 КЗпП).

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю