Коли звільняти, якщо строк попередження про звільнення завершується в суботу

181

Запитання

Як визначити день звільнення працівника у разі скорочення, адже відлік двомісячного строку починаємо з наступного дня після повідомлення працівника? Наприклад, якщо повідомили працівника про звільнення 1 квітня, то датою звільнення буде 1 чи 2 червня? Коли звільняти працівника, якщо двомісячний строк попередження закінчується в суботу (скажімо, 29.07.2017)? Чи потрібно наводити в наказі про звільнення додаткові роз’яснення, аби було зрозуміло, чому працівника звільнено не 29, а 31 липня?

Відповідь

Відповідно до статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом (далі — роботодавець) у разі змін в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці (ч. 1 ст. 49-2 КЗпП).

Правила обчислення строків у законодавстві про працю визначає стаття 241-1 КЗпП. Так, строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо кінець строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця (ч. 3 ст. 241-1 КЗпП).

«Відповідне число останнього місяця строку» означає те ж число місяця, коли відбувся юридичний факт. Оскільки працівника попередили про звільнення 1 квітня, то двомісячний строк попередження спливає 1 червня. Відповідно, звільнити працівника можна 1 червня (або пізніше, якщо його попередили про звільнення менше ніж за два місяці).

Згідно з частиною 5 статті 241-1 КЗпП, якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день. Цю норму слід застосовувати з урахуванням вимог статті 49-2 КЗпП. Отже, незважаючи на те, що найближчим робочим днем до суботи 29 липня є 28 липня, працівника можна звільнити 31 липня, тобто у перший робочий день після вихідних. Якщо ж звільнити працівника 28 липня, буде порушено вимогу щодо дотримання двомісячного строку попередження про звільнення.

Коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк (ч. 5 ст. 241-1 КЗпП).

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR Кадри

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення