Двоє дітей під опікою: якої тривалості буде соціальна відпустка?

12 липня 2017
619
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Якої тривалості надавати додаткову соціальну відпустку особі, яка взяла під опіку двох дітей, — віком 6 та 8 років? Відпустка має бути надана за однією чи за двома підставами?

Відповідь

Працівниця, яка взяла під опіку двох дітей, має право на додаткову оплачувану соціальну відпустку за двома підставами — на 17 календарних днів (к. д.). З’ясуймо, чому.

Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років (малолітня особа), а піклування — над дитиною віком від 14 до 18 років (неповнолітня особа) (п. 2 ст. 243 Сімейного кодексу України). Опіка, піклування над дитиною встановлюються органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним кодексом України (п. 3 ст. 243 Сімейного кодексу).

Суд встановлює опіку над малолітньою особою, піклування над неповнолітньою, якщо при розгляді справи з’ясовано, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає опікуна, піклувальника за поданням органу опіки та піклування (ст. 60 Цивільного кодексу України; далі — ЦК).

Додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 к. д. без урахування святкових і неробочих днів на підставі статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щороку надається:

  • жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда;
  • жінці, яка всиновила дитину;
  • одинокій матері;
  • особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи;
  • одному з прийомних батьків.

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 к. д.

Зазначеною статтею встановлено право на відпустку особи, яка взяла під опіку дитину (в однині). Отже, якщо працівниця є опікуном двох дітей, вона має право на додаткову оплачувану соціальну відпустку за двома підставами — на 17 к. д.

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR Кадри