Кадровик01

Сумісник відмовляється надавати копію трудової книжки: дії кадровика

  • 13 липня 2017
  • 127

Запитання

Приймаємо зовнішнього сумісника, але він відмовляється надавати копію трудової книжки. Чим аргументувати вимогу? Хочемо пересвідчитися, що у людини справді є основна робота.

Відповідь

Вимагати — неправомірно. Пересвідчитися, що сумісник має основне місце роботи, ви зможете за витягом з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування України (форма ОК-5 або ОК-7).

Особа, яка працевлаштовується за сумісництвом, не зобов’язана надавати копію трудової книжки. Підтвердження тези — у нормативних актах:

Як бачимо, нормативно-правові акти не містять норми, що зобов’язує працівника подавати копію трудової книжки при прийнятті за сумісництвом. Більш того, забороняється вимагати від осіб, яких приймають на роботу, документи, подання яких не передбачено законодавством (ст. 25 КЗпП).

Роботодавець може запропонувати особі, яка бажає працювати за сумісництвом, надати копію трудової книжки, засвідчену за основним місцем роботи.

Слід пояснити кандидату, що копія трудової книжки потрібна, аби переконатися, що він має необхідний професійний досвід.

З’ясувати, чи має працівник основне місце роботи, можна і без трудової книжки, щоправда вже після видання наказу про прийняття на роботу, — за формами ОК-5 або ОК-7, наданими працівником для обчислення стажу для оплати тимчасової непрацездатності (Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затверджене постановою ПФУ від 18.06.2014 № 10-1).

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю