Кадровик01

Пільгова пенсія за Списком 2 пенсіонеру, який працевлаштовується

 • 8 вересня 2016
 • 1904

Запитання

Пенсіонер отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2. Чи продовжувати виплату пенсії після працевлаштування такого пенсіонера?

Відповідь

Статтею 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788) визначено такі види пенсій:

 • за віком;
 • по інвалідності;
 • у разі втрати годувальника;
 • за вислугу років.

При досягненні певного віку та за наявності певного стажу роботи незалежно від останнього місця роботи право на пенсію за віком на пільгових умовах мають:

 • працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, — за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним КМУ, і за результатами атестації робочих місць;
 • працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, — за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним КМУ, і за результатами атестації робочих місць;
 • трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, на інших підприємствах сільського господарства;
 • жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів;
 • жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, на інших підприємствах сільського господарства;
 • жінки, задіяні протягом повного сезону у вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну;
 • робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах;
 • жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятьох або більше дітей;
 • водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, задіяних у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв (ст. 13 Закону № 1788).

Увага!
Нові Списки № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджено постановою КМУ від 24.06.2016 № 461.


Пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона триває. Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію (ч. 2 ст. 7 Закону № 1788).

Отже, особі, що отримує пенсію за віком (у т. ч. на пільгових умовах), при працевлаштуванні виплата пенсії не припиняється.

Укладення договору підряду з пенсіонером, що працевлаштовується

Законодавством також не встановлено жодних обмежень щодо укладання з особами, що отримують пенсію за віком, відповідно до Цивільного кодексу України договорів цивільно-правового характеру (договорів підряду).

Однак, пенсіонеру, що працевлаштовується або з яким укладається договір підряду, доцільно нагадати про його обов’язок повідомляти органи Пенсійного фонду України (ПФУ) про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, зокрема про працевлаштування, — протягом 10-ти днів з моменту їх виникнення (ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, ст. 102 Закону № 1788).


Увага!
Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів ПФУ чи в судовому порядку (ч. 1 ст. 50 Закону № 1058, ч. 1 ст. 103 Закону № 1788).


Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю