Чи правомірно звільняти за ініціативою роботодавця прийомного батька?

18 липня 2017
125
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи поширюються на прийомних батьків, опікунів і піклувальників гарантії, встановлені для одиноких матерів, — щодо заборони розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та щодо їх обов’язкового працевлаштування після закінчення строкового трудового договору?

Відповідь

Статтею 186-1 КЗпП особам, які виховують малолітніх дітей без матері (у т. ч. в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також опікунам (піклувальникам), прийомним батькам, встановлені гарантії, передбачені статтями 56, 176, 177, частинами третьою-восьмою статті 179, статтями 181, 182, 182-1, 184, 185, 186 КЗпП.

Відповідно до статті 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — ч. 6 ст. 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Отже, гарантії щодо обов’язкового працевлаштування у випадках звільнення після закінчення строкового трудового договору поширюються також на опікунів (піклувальників) та прийомних батьків.