Кадровик01

Як відобразити в табелі день проходження працівником огляду МСЕК?

  • 19 липня 2017
  • 3174

Запитання

Працівник перебував на лікарняному з 30 червня по 06 липня 2017 року. У рядку «стати до роботи» зазначено: «Визнаний інвалідом ІІІ групи з 7 липня. Оглянутий у МСЕК 07 липня». Як в табелі відмітити день проходження працівником огляду в обласній МСЕК? Позначати робочий день чи відпустку без збереження зарплати? І на звороті листка непрацездатності, який заповнюється табельником, що слід вказати у рядку «став до роботи»?

Відповідь

Відповідно до пункту 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455), тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності.

Технічний опис листка непрацездатності та Інструкцію про порядок заповнення листка непрацездатності затверджено наказом Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Міністерства охорони здоров’я, Мінпраці України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Листок непрацездатності видається у разі захворювання чи травми на весь період тимчасової непрацездатності до відновлення працездатності або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією (далі — МСЕК; п. 2.1 Інструкції № 455).

У разі визнання хворого інвалідом дата встановлення інвалідності повинна збігатися з днем надходження (реєстрації) документів у МСЕК (п. 3.11 Інструкції № 532), і листок непрацездатності закривається днем надходження документів хворого на МСЕК (п. 4.3 Інструкції № 455).

МСЕК проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності (п. 7 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою КМУ «Питання медико-соціальної експертизи» від 03.12.2009 № 1317).

Як правило, дату огляду хворого визначають у день прийняття документів у МСЕК. Інформацію про дату огляду доводять до хворого.

Отже, працівник наперед знає, коли його будуть оглядати у МСЕК, але він не знає, чи буде його визнано інвалідом, чи ні, а отже, не може знати, чи буде йому листок непрацездатності закритий датою подачі документів у МСЕК, чи — датою, наступною за датою огляду, оскільки у разі визнання хворого працездатним строк тимчасової непрацездатності закінчується датою огляду в МСЕК (п. 4.4 Інструкції № 455). У графі «Стати до роботи» листка непрацездатності зазначається дата, наступна за датою огляду у МСЕК (п. 3.11 Інструкції № 532).

У графі «Оглянутий у МСЕК» листка непрацездатності зазначають дату огляду хворого (п. 3.10 Інструкції № 532), тому у разі визнання працівника інвалідом період з дати закриття листка непрацездатності до дати огляду у МСЕК (включно) слід вважати відсутністю з поважних причин і в табелі обліку використання робочого часу позначати літерним кодом «І» (інші причини неявок).

Оплата такої відсутності законодавством не передбачена.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю