Кадровик01

Облік у центрі зайнятості: чи впливає місце реєстрації

  • 19 вересня 2016
  • 3052

Запитання

Працівника звільнено з офісу, який розташований у місті «А». Згідно з паспортними даними, працівник зареєстрований у місті «Б». Чи може він після звільнення стати на облік як безробітний у місті «А»? Чи впливає місце реєстрації безробітного на виплату допомоги та пошук підходящої роботи?

Відповідь

Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою КМУ від 20.03.2013 № 198 (далі — Порядок 198) визначено загальні вимоги до громадян, які планують скористатися послугами центру зайнятості та пройти реєстрацію.

Реєстрацію безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні (далі — реєстрація), проводить центр зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування (п. 3 Порядку № 198). Отже, кожен громадянин України, незалежно від останнього місця роботи, зареєстрованого місця проживання чи перебування, може зареєструватися та отримати статус безробітного в будь-якому центрі зайнятості України.

У разі якщо наразі немає підходящої роботи, такому громадянину надається статус безробітного. Рішення про надання статусу безробітного оформлюють наказом, в якому визначають розмір і строки виплати допомоги по безробіттю, умови відкладення, скорочення тривалості та припинення її виплати.

Місце реєстрації при пошуку роботи та виплаті розміру допомоги по безробіттю

Місце реєстрації безробітного не впливає на розмір допомоги та пошук роботи.

Умови, розмір і тривалість виплати допомоги по безробіттю регламентують статті 22, 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-ІІІ та Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затверджений наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015 № 613.

Розмір допомоги по безробіттю

Допомога по безробіттю призначають центри зайнятості з восьмого дня після надання статусу безробітного за його особистою заявою. Розмір допомоги визначається на підставі відомостей Державного реєстру залежно від страхового стажу, заробітної плати (доходу). Загальна тривалість виплати застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку — 720 календарних днів) протягом двох років із дня призначення.

Допомога по безробіттю за календарний місяць становить:

Максимум

Мінімум

4-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на відповідний рік (з 01.05.2016 — 5800 грн.)

Мінімальний розмір, встановлений правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі — Фонд)

Постановою правління Фонду від 12.04.2012 № 327 установлено мінімальний розмір допомоги по безробіттю на рівні 80% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.05.2016 — 1450 грн.), тобто — 1160 грн.

Така вимога щодо максимального розміру допомоги по безробіттю діє на усій території України незалежно від місця реєстрації безробітного.

Підбір роботи для безробітного

Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради (ч. 1 ст. 46 Закону № 5067).Пропонуючи підходящу роботу безробітному, враховують:

  • тривалість роботи за професією (спеціальністю);
  • кваліфікацію;
  • досвід;
  • тривалість безробіття;
  • потреби ринку праці.

До уваги беруть заробітну плату особи за останнім місцем роботи та середній рівень заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітна.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю