Кадровик01

Чи заводити нові журнали реєстрації документів у разі перейменування?

  • 20 липня 2017
  • 533

Запитання

Організація змінила назву у поточному році. Чи потрібно заводити нові журнали реєстрації наказів, Книгу обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них? Нумерацію наказів починати з «1» чи інакше?

Відповідь

Відповідно до пункту 5 глави 2 розділу ІХ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5 (далі — Правила № 1000/5), документи організації як з новим, так і з попереднім найменуванням становлять один архівний фонд. Отже, якщо в організації запроваджено журнальну форму реєстрації документів, зокрема кадрових наказів, оформлювати нові реєстраційні журнали (книги) у зв’язку зі зміною найменування організації, що відбулася протягом діловодного року, не потрібно.

Увага!

Розширення або звуження повноважень, компетенції, обсягу або територіальних меж діяльності, зміна підпорядкованості, структури, перейменування або часткова зміна назви організації, що не супроводжувалося докорінною зміною її основних функцій, не є підставою для розмежування її документів на два архівних фонди.

Виділення з організації однієї або декількох нових з наданням їм окремих функцій першої є підставою для відокремлення архівних фондів новостворених установ. Документи організації, що реорганізується, до і після реорганізації фондуються разом (п. 5 гл. 2 розд. ІХ Правил № 1000/5).

Підсумовуючи зазначене, зміна найменування організації не впливає на подальший порядок реєстрації документів. Проте на обкладинках журналів реєстрації наказів, Книги обліку руху трудових книжок та вкладишів до них, книги обліку службових посвідчень (перепусток) тощо слід зазначити нове найменування організації та дату, з якої воно застосовується. Попереднє найменування не закреслюють, а беруть у дужки.

Приклад

(Товариство з обмеженою відповідальністю «Світязь)

З 01.08.2017 — Товариство з обмеженою відповідальністю «Зорепад».

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон