Відправлення трудової книжки за кордон: чи дозволено?

50

Запитання

Працівник звільнився з організації, розташованої у зоні проведення АТО. Надіслав заяву з проханням вислати трудову книжку в Росію. Чи повинна у такому разі організація задовольнити вимогу працівника?

Відповідь

Відповідно до пункту 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58) роботодавець зобов’язаний видати працівникові його трудову книжку у день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення.

Якщо працівник відсутній на роботі у день звільнення, роботодавець у цей день надсилає працівникові поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки (п. 4.2 Інструкції № 58). Таке повідомлення доцільно надсилати рекомендованим листом із повідомленням про вручення, описом вкладення та позначкою «вручити особисто». Зазначена послуга надається відповідно до пункту 17 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 № 270 (далі — Правила № 270).

Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається лише за письмової згоди працівника.

Тобто відповідно до норм трудового законодавства роботодавець зобов’язаний надіслати трудову книжку на будь-яку адресу, зазначену у заяві працівника, у т. ч. за кордон.

Проте абзацом 4 пункту 37 Правил № 270 встановлено, що у міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім паспортів громадянина України для виїзду за кордон) тощо.

Тому радимо організації надіслати на адресу колишнього працівника лист, в якому слід зазначити про таку заборону та попросити працівника вказати адресу в Україні, на яку можна відправити його трудову книжку. Інший варіант — запропонувати працівнику залишити його трудову книжку на підприємстві допоки він сам не забере її.

До відома!

Відповідно до пункту 6.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58, трудові книжки, що не були одержані працівниками при звільненні, зберігаються протягом двох років у кадровій службі організації) окремо від інших трудових книжок працівників, які перебувають на роботі. Після цього строку не затребувані трудові книжки зберігаються в архіві організації протягом 50 років, а по закінченні зазначеного строку їх можна знищити в установленому порядку.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення