Лікарняний на один день: чи можливо?

21 липня 2017
5620
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівниці видалили зуб, вона страждає від болю, але відмовляється йти до лікаря, оскільки біль за день пройде, а, на її думку, листок непрацездатності на один день їй ніхто не видасть. Чи дійсно це так?

Відповідь

Згідно з частиною першою статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (у редакції Закону України від 28.12.2014 № 77-VIII) підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Порядок та умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455).

Відповідно до пункту 2.2 Інструкції № 455 при втраті працездатності внаслідок захворювання або травми лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто терміном до 5 календарних днів з наступним продовженням його, залежно від тяжкості захворювання, до 10 календарних днів.

Крім того, згідно з пунктом 2.6 Інструкції № 455 особам, які звернулися за медичною допомогою та визнані непрацездатними після завершення робочого дня, листок непрацездатності може видаватись, за їх згодою, з наступного календарного дня.

Отже, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності на один календарний день.