Форма 5-ПН Звіт про прийнятих працівників скасована: чи потрібно звітувати

7379

Запитання

Чи правомірна претензія центру зайнятості до організації щодо того, що не було подано звіту 5-ПН про прийнятих працівників? Обгрунтовуючи це тим, що скасовано лише форму подання, але не обов’язок повідомляти про нових працівників

Відповідь

Державна служба зайнятості здійснює свою діяльність в межах Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067) та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-ІІІ (далі — Закон № 1533).

Перелік відомостей, які роботодавці мають своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, наведено в підпункті 4 частини 3 статті 50 Закону № 5067, а саме:

Водночас Закон № 1533 і донині передбачає обов’язок роботодавців інформувати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про прийняття на роботу працівників (пп. 2 ч. 2 ст. 35). Закон № 5067 відповідної вимоги не містить.

Згідно з наказом Мінсоцполітики «Про визнання деяких наказів такими, що втратили чинність» від 18.03.2013 № 123 із 30.04.2013 втратив чинність наказ Мінсоцполітики «Про затвердження форми звітності № 5-ПН «Звіт про прийнятих працівників» та інструкції щодо її заповнення» від 14.07.2011 № 279.

Отже, претензія центру зайнятості щодо неподання роботодавцем звіту про прийнятих працівників за формою № 5-ПН є неправомірною.

Постановою «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 КМУ зобов’язав роботодавців повідомляти про прийняття працівників (до початку роботи) Державну фіскальну службу України.

Рекомендуємо до взаємоузгодження нормативно-правових документів надавити до центру зайнятості (за бажанням роботодавця) відомості про прийняття на роботу працівників за будь-якою формою та в будь-які терміни, оскільки саме ці питання законодавством не визначено.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ключ від всіх дверей!

Реєструйтеся та отримуйте доступ до:

✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!