Як оформити легші умови роботи на два тижні?

21 липня 2017
56
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Жінка працює на посаді укладальника-пакувальника. На два тижні працівниця потребує надання легшої роботи у зв’язку із пошкодженням кисті руки. Чи зобов’язана організація перевести жінку на іншу посаду? Чи можуть бути створені відповідні умови на робочому місці укладальника-пакувальника?

Відповідь

Статтею 170 Кодексу законів про працю України встановлено, що працівників, які потребують за станом здоров’я надання легшої роботи, роботодавець повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу згідно з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку.

Отже, законодавство України не містить вимог щодо переведення працівника на іншу посаду. Роботодавець зобов’язаний забезпечити працівнику умови праці відповідно до медичних рекомендацій на займаній посаді або, у разі неможливості забезпечити належні умови, перевести на іншу посаду, де можливо забезпечення таких умов.

У зазначеному випадку доручення працівникові виконання робіт на посаді укладальника, але без навантаження на кисть руки, відповідатиме медичним рекомендаціям та законодавству про працю.