Кадровик01

Чи можна продовжити строк випробування у зв’язку з простоєм?

  • 21 липня 2017
  • 48

Запитання

Чи можна продовжити строк випробування працівнику у зв’язку з тим, що на підприємстві оголошено простій? Підприємство розміщене у зоні АТО і працівники не виходять на роботу.

Відповідь

Відповідно до статті 27 Кодексу законів про працю України строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців.

Якщо працівник у період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Під час простою працівники позбавлені можливості виконувати свої трудові обов’язки, внаслідок чого неможливо перевірити відповідність працівників роботі, яка їм доручається.

Відсутність працівника на роботі у зв’язку із призупиненням господарської діяльності підприємства, викликаним проведенням антитерористичної операції, є відсутністю на роботі з поважних причин.

У такому випадку строк випробування може бути продовжено на кількість днів, протягом яких працівник був відсутній на роботі у зв’язку із простоєм, пов’язаним із проведенням антитерористичної операції.

Водночас, час простою з ініціативи роботодавця (не пов’язаного із проведенням АТО) не можна розглядати як поважну причину відсутності працівника для продовження строку випробування.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю