Чи додавати до особової справи направлення на працевлаштування від центру зайнятості?

24 липня 2017
1289
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно розміщувати в особовій справі працівника направлення на працевлаштування від центру зайнятості?

Відповідь

Відповідно до статті 358 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік № 578/5), для направлень громадян на працевлаштування встановлено строк зберігання один рік. А тому уміщувати направлення до особової справи прийнятого на роботу працівника немає потреби.

Водночас, зважаючи на те, що таких видів документів у більшості організацій, як правило, буде незначна кількість (за винятком центрів зайнятості, де зберігаються корінці направлень), передбачати у номенклатурі справ організації окрему справу для формування направлень не завжди є доцільним. А тому не буде помилкою, коли за невеликого обсягу направлень вони будуть формуватися у справу разом з листуванням про плинність робочої сили та працевлаштування, для якого згідно зі статтею 360 Переліку № 578/5 встановлено трирічний строк зберігання.

Вилучати зі справи направлення для знищення після закінчення їх однорічного строку зберігання не обов’язково. Тобто направлення будуть вилучені для знищення під час проведення експертизи цінності документів після закінчення трирічного строку зберігання, який у номенклатурі справ було встановлено для справи із листуванням про плинність робочої сили та працевлаштування.