Чи можна змінювати назву посади залежно від статі працівника?

189

Запитання

Як правильно визначити назву посади чоловіку, якого приймають на роботу на посаду «Сестра медична з передрейсових та післярейсових оглядів водіїв». Чи можна змінити назву посади на «Брат медичний з передрейсових та післярейсових оглядів водіїв»?

Відповідь

Нині в Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому і введеному в дію наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327 (далі — КП), більшість професійних назв робіт наведено у чоловічому роді.

Водночас, у КП є й низка професійних назв робіт, яку визначено у жіночому роді. При зверненні розробників КП до Міністерства охорони здоров’я України стосовно погодження питань про дублювання подібних назв професій «Головна медична сестра», «Сестра медична», «Акушерка» тощо у чоловічому роді, була отримана відповідь про те, що міністерство не готове на подібні зміни з різних причин (лист МОЗ України № 11.02-07/21 від 18.02.2010 до ДУ НДІ соціально-трудових відносин).

Увага!

КП жодним чином не розмежовує працівників за статевою ознакою крізь призму назв професій і посад. Вітчизняна класифікаційна система у сфері праці не має та не може мати якихось інших ознак, окрім статистичних. Це стосується, насамперед, освітніх, гендерних, політичних та інших питань.

Отже, назва посади сестра медична з передрейсових та післярейсових оглядів водіїв (код 3231 КП) застосовується як для жінок так і для чоловіків.

Увага!

Професійні назви робіт, вміщені У КП, наприклад: «Сестра медична», «Головна медична сестра», «Молодша медична сестра», «Молодша медична сестра з догляду за хворими», «Санітарка» мають свої аналоги в Міжнародній стандартній класифікації занять 2008 року (ISCO-08) — «nursing sister», «change nurse», «enrolleg nurse», «assistant» та «nurse aide». Виходячи із особливостей англійської мови, статева ознака щодо «носія» професії на практиці частіше за все відзначається через застосування займенників («she» — вона, або «he» — він) або за рахунок закінчення слова.

Нагадуємо, що основна інформація про роботу, яку виконує працівник, вміщена у коді професії, а індекс професії (професійна назва роботи) і в цьому випадку несе узагальнену інформацію.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення