Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Запис до трудової книжки про проходження безоплатного стажування

  • 24 липня 2017
  • 1964

Запитання

Плануємо оформити на наше підприємство на стажування студента, який навчається в магістратурі. Тож виникають запитання: чи допустимо оформити студента на стажування безоплатно, але запис до трудової книжки внести? В якому порядку внести запис до трудової книжки, якщо студент ще навчається? І чи лишати місце для запису про навчання?

Відповідь

Відповідно до пункту 3 статті 29 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість), за всі роботи, виконані стажистами відповідно до наданих завдань, роботодавець здійснює виплату їм заробітної плати згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок.

Разом з цим, у підпункті 7 пункту 7 Типової форми договору про стажування, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 № 20, зазначено, що у разі виконання стажистом професійних робіт, передбачених індивідуальною програмою стажування за встановленими нормами, роботодавець зобов’язаний забезпечити своєчасну їх оплату на підставі акта здавання-приймання робіт.

Отже, відповідно до чинного законодавства роботодавець має оплатити фактично виконану роботу (якісно виконане практичне завдання), а не час, відведений на стажування. І це цілком слушно. Однак, навряд чи стажист за весь час стажування не виконає жодного завдання, визначеного індивідуальною програмою стажування. Отже роботи, виконані стажистом підлягають оплаті.

Частиною п’ятою пункту 1 статті 29 Закону про зайнятість встановлено, що роботодавець вносить до трудової книжки запис про проходження стажування. З 1 січня 2015 року оформлення трудової книжки стажисту регламентує і КЗпП (відповідно до змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII).

Так, згідно з частиною другою статті 48 КЗпП, трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють в організації або у фізичної особи понад п’ять днів; трудові книжки ведуться також на студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування в організації. Відповідно до частини третьої статті 48 КЗпП студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів трудова книжка оформляється не пізніше п’яти днів після початку проходження стажування. При цьому законодавство не робить жодних виключень з цього правила і не ставить внесення запису у залежність від факту оплати стажування.

Пунктом 2.17 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58, визначено, що запис у трудову книжку про стажування студентів вищих, учнів професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, вносить організація, де вони проходили стажування, із зазначенням посади, періоду та місця проходження (структурний підрозділ) стажування, спеціальності (кваліфікації) або професії (кваліфікаційного рівня) стажиста. Підставою для таких записів є наказ про проходження стажування.

Підсумовуючи зазначене, можна дійти висновку, що наказ про проходження стажування видається один, а запис до трудової книжки про проходження стажування організація вносить одним рядком після закінчення стажування. При цьому пропуски у трудовій книжці для внесення запису про навчання робити не можна. Такий запис буде внесений пізніше.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Вы читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зарегистрируйтесь и вам также будут доступны статьи

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

• вебінарів та презентацій

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю