Запис до трудової книжки про проходження безоплатного стажування

591

Запитання

Плануємо оформити на наше підприємство на стажування студента, який навчається в магістратурі. Тож виникають запитання: чи допустимо оформити студента на стажування безоплатно, але запис до трудової книжки внести? В якому порядку внести запис до трудової книжки, якщо студент ще навчається? І чи лишати місце для запису про навчання?

Відповідь

Відповідно до пункту 3 статті 29 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість), за всі роботи, виконані стажистами відповідно до наданих завдань, роботодавець здійснює виплату їм заробітної плати згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок.

Разом з цим, у підпункті 7 пункту 7 Типової форми договору про стажування, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 № 20, зазначено, що у разі виконання стажистом професійних робіт, передбачених індивідуальною програмою стажування за встановленими нормами, роботодавець зобов’язаний забезпечити своєчасну їх оплату на підставі акта здавання-приймання робіт.

Отже, відповідно до чинного законодавства роботодавець має оплатити фактично виконану роботу (якісно виконане практичне завдання), а не час, відведений на стажування. І це цілком слушно. Однак, навряд чи стажист за весь час стажування не виконає жодного завдання, визначеного індивідуальною програмою стажування. Отже роботи, виконані стажистом підлягають оплаті.

Частиною п’ятою пункту 1 статті 29 Закону про зайнятість встановлено, що роботодавець вносить до трудової книжки запис про проходження стажування. З 1 січня 2015 року оформлення трудової книжки стажисту регламентує і КЗпП (відповідно до змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII).

Так, згідно з частиною другою статті 48 КЗпП, трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють в організації або у фізичної особи понад п’ять днів; трудові книжки ведуться також на студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування в організації. Відповідно до частини третьої статті 48 КЗпП студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів трудова книжка оформляється не пізніше п’яти днів після початку проходження стажування. При цьому законодавство не робить жодних виключень з цього правила і не ставить внесення запису у залежність від факту оплати стажування.

Пунктом 2.17 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58, визначено, що запис у трудову книжку про стажування студентів вищих, учнів професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, вносить організація, де вони проходили стажування, із зазначенням посади, періоду та місця проходження (структурний підрозділ) стажування, спеціальності (кваліфікації) або професії (кваліфікаційного рівня) стажиста. Підставою для таких записів є наказ про проходження стажування.

Підсумовуючи зазначене, можна дійти висновку, що наказ про проходження стажування видається один, а запис до трудової книжки про проходження стажування організація вносить одним рядком після закінчення стажування. При цьому пропуски у трудовій книжці для внесення запису про навчання робити не можна. Такий запис буде внесений пізніше.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення