Компенсація невикористаної відпустки, нарахованої за період перебування в декреті

3315

Запитання

До того, як піти у відпустку по вагітності та пологах працівниця повністю використала щорічну основну відпустку. Чи потрібно враховувати при звільнення час перебування у відпустці по вагітності та пологах (лікарняний по вагітності та пологах, виданий на 126 календарних днів), розраховуючи суму компенсації за невикористану відпустку?

Відповідь

У день звільнення працівника, йому виплачують усі суми, що належать від підприємства, установи, організації (далі — організація) (ст. 116 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Якщо працівник у день звільнення не працював, то такі суми організація має виплатити пізніше ніж наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед їх виплатою.

Стаж роботи для надання щорічної відпустки

Стаття 82 КЗпП та стаття 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) регулюють порядок обчислення стажу роботи, який дає право на щорічну відпустку.

До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховуються:

  • час фактичної роботи (зокрема, на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка;
  • час тимчасової непрацездатності, засвідченої в установленому порядку;
  • час перебування у відпустках без збереження заробітної плати, наданих відповідно до статей 25 і 26 Закону про відпустки (окрім відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною на підставі медичного висновку — така звана «відпустка до 6 років», п. 4 частини першої ст. 9 Закону про відпустки);
  • час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами тощо.

Детальніше про надання щорічної відпустки, компенсацію за невикористану відпустку та яка відповідальність чекає за недотримання законодавства про відпустки — читайте у експертних статтях:


Отже, час перебування у відпустці по вагітності та пологах зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку. Тому працівнику, який звільняється та не використав щорічну основну відпустку за цей період, необхідно виплатити компенсацію.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ключ від всіх дверей!

Реєструйтеся та отримуйте доступ до:

✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!