Відповідальність за безпідставне укладення строкового трудового договору

24 липня 2017
259
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Начальник відділу оформила відпустку для догляду за дитиною до 3-х років. На цю посаду вирішили не приймати іншого працівника. Проте за строковим трудовим договором прийнято фахівця, який виконуватиме обов’язки начальника відділу. Чи правомірне укладення строкового трудового договору у такому випадку?

Відповідь

Якщо фахівця прийнято не на посаду начальника відділу на період відпустки для догляду за дитиною до 3-х років, а на іншу посаду, то таке прийняття за строковим трудовим договором безпідставне і є порушенням законодавства.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк 1) з урахуванням характеру наступної роботи, 2) або умов її виконання, 3) або інтересів працівника, 4) в інших випадках, передбачених законодавчими актами. (ч. 2 ст. 23 КЗпП).

У цій ситуації укласти строковий трудовий договір правомірно за посадою начальника відділу на період його вказаної відпустки.

Зазначене порушення тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу в розмірі МЗП (абз. 9 ч. 2 ст. 265 КЗпП) та від 30 до 100 нмдг (ст. 41 КУпАП).