Кадровик01

Прийняття посеред року і право на додаткову соціальну відпустку

  • 25 липня 2017
  • 97

Запитання

Працівницю, яка має двох дітей, прийнято на роботу у липні. Надавати їй соціальну відпустку «на дітей» за поточний календарний рік чи з наступного? Як з’ясувати, чи отримувала працівниця таку відпустку за попереднім місцем роботи?

Відповідь

Оскільки додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А І групи, належить до соціальних відпусток, а не щорічних (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про відпустки), вона надається за кожний календарний рік.

Якщо працівницю прийнято на роботу посеред календарного року, в якому вона працювала на іншому підприємстві, при звільненні їй повинні були виплатити компенсацію за цю відпустку (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про відпустки»). Отже, надати її за цей рік не можна.

Якщо ж у поточному році працівниця не працювала, така відпустка за цей календарний рік їй повинна бути надана незалежно від дати працевлаштування. Дізнатися, чи працювала працівниця у цьому році на іншому підприємстві ви можете на підставі записів у трудовій книжці.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон