Кадровик01

Директор не з’являється на роботі: чи нараховувати зарплату?

  • 25 липня 2017
  • 80

Запитання

Чи нараховувати заробітну плату директору підприємства, якщо він тривалий час не з’являється на роботі, а його обов’язки виконує заступник директора?

Відповідь

Оскільки директор підприємства є таким самим працівником підприємства як і інші, він повинен виконувати доручену йому роботу особисто і не має права делегувати її виконання іншій особі, за винятком випадків, передбачених законодавством (ст. 30 КЗпП).

Тому директора, який не виконує своїх посадових обов’язків без поважних причин, може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Однак, дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) цього працівника (ч. 1 ст. 147-1 КЗпП) (в цій ситуації — власниками (засновниками) підприємства).

Заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ч. 1 ст. 94 КЗпП). Оскільки директор не виконує роботи, передбаченої трудовим договором, то немає підстав для нарахування йому заробітної плати. Утім, прийняття остаточного рішення у цій ситуації є компетенцією власників (засновників) підприємства.

Заступнику директора доцільно повідомити власників підприємства про порушення директором трудової дисципліни і в подальшому діяти згідно з їх рішенням, оформленим відповідним протоколом.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон